Sport

LAJMI I FUNDIT: Klubi i Llapit shpërndan mijëra euro për pagat e futbollistëve

Autori: Gazeta inFokus 20:46 | 26 March 2020

Në kohën kur Kosova po përballet më epideminë botërore të quajtur coronavirus, qytetarët dhe të gjitha bizneset përfshirë këtu edhe klubet e futbollit do të kenë probleme më paga për faktin se janë pezulluar shumë aktivitete sportive e biznesore, shkruan Gazeta inFokus.

Shumë futbollistë të klubeve të Superligës dhe Ligës së Parë mund të përballen më problemin e rrogave, por jo edhe ata të skuadrës së Llapit.

Kryetari i klubit të Llapit, ka ndarë 50 mijë euro për ti paguar rrogat e futbollistëve të tij në këtë kohe krize.

Lajmin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e klubit llapjan.

Për më shumë shikojeni postimin e plotë të klubit të Llapit./Gazeta inFokus/

Të tjera