Sport

LAJMI I FUNDIT: Klubi i Ballkanit prezanton transferimin ‘bombë’

Autori: Gazeta inFokus 18:58 | 31 August 2021

Klubi i Ballkanit minuta me parë përmes një postimi në faqen zyrtare në facebook ka njoftuar për transferimin e ri, shkruan Gazeta inFokus.

Bëhet fjalë për Argjend Malajn, i cili ka arritur marrëveshje me klubin nga Suhareka.

Malaj ka nënshkruar kontratë me ‘portokallinjtë’ për dy sezonet e ardhshme.

Ai është 27 vjeçar dhe në të kaluarën në Kosovë ka luajtur për Feronikelin dhe Prishtinës.

Në të shkuarën mesfushori shtatlartë ka luajtur edhe në kampionatin shqiptar me ekipe si Kamza, Tirana e Skënderbeu.

Më poshtë keni njoftimin e plotë të klubit të Ballkanit për transferimin e Argjend Malajt./Gazeta inFokus/

Të tjera