Lajme

LAJMI I FUNDIT: Këtë ditë mbahet seanca për zgjedhjen e Presidentit

Autori: Gazeta inFokus 19:17 | 31 March 2021

Kohavision ka raportuar se seanca për zgjedhjen e presidentit të Kosovës do të mbahet të premten, me 2 prill.

Ndonëse ende nuk ka ndonjë njoftim zyrtar për këtë, ky medium njofton se PDK dhe AAK nuk do të qëndrojnë në sallë.

Ndërkohë LDK është deklaruar se do të qëndrojnë në sallë kur të votohet presidenti, ku kandidate është Vjosa Osmani.

Të tjera