Sport

LAJMI I FUNDIT: Ja kur do të zhvillohet ndeshja e shtyrë ndërmjet Manchester Unitedit dhe Liverpoolit

Autori: Gazeta inFokus 19:11 | 05 May 2021

Tashmë është caktuar data se kur do të luhet ndeshja e shtyrë ndërmjet Manchester Unitedit dhe Liverpoolit, shkuan Gazeta inFokus.

Ky ballafaqim i xhiros së 34-të në Premierligë do të zhvillohet me datë 13 maj në stadiumin ‘Old Trafford’.

Takimi mes ‘Djajve të Kuq’ dhe ‘The Reds’ ishte paraparë të luhej të dielën e shkuar, mirë po pezullua për shkak të protestave të tifozëve të Manchester Unitedit, të cilët kërkonin largimin e kryesisë së klubit.

Protesta ishte mjaftë e tensionuar, ku tifozët kishin hyrë edhe brenda fushës së stadiumi, mirëpo me pas Policia e Manchesterit me dhunë i kishte larguar nga aty./Gazeta inFokus/

 

Të tjera