Sport

LAJMI I FUNDIT: Interi po e transferon yllin e Barcelonës

Autori: Gazeta inFokus 22:21 | 13 September 2020

Sipas gazetarit shumë të njohur, Nicolo Schira, klubi i Interit tashmë ka kompletuar transferimin e Arturo Vidalit të Barcelonës, shkruan Gazeta inFokus.

Interi është në kërkim të një mesfushori, dhe thuhet se ‘Zikaltërit’ kanë arritur ti sigurojnë shërbimet e Vidalit.

Trajneri i Interit, Antonie Conte, e njehë mjaftë mirë mesfushorin kilian, pasi kanë punuar se bashku te Juventusi.

Vidal pritet te kaloj në ‘Gusiseppe Meazza’, pasi trajneri i ri i Barcelonës, Rolenad Koeman, nuk llogaritë në shërbimet e 33 vjeçarit./Gazeta inFokus/

Të tjera