Sport

LAJMI I FUNDIT: Futbollisti i kombëtares së Kosovës humb sezonin

Autori: Gazeta inFokus 18:13 | 15 October 2020

Futbollisti i kombëtares së Kosovës U21, Arbenit Xhemajli, ka pësuar një lëndim të rendë të gju, shkruan Gazeta inFokus.

Pas lëndimit të pësuar Xhemajli do ti mungoj Sunderlandit deri në fund të sezonit.

Lajmin e ka bërë të ditur trajneri i tij, Phil Parkinson, i cili ka deklaruar se mbrojtësi kosovar ishte ambientuar mirë në skuadrën e Sunderlandit.

“Fatkeqësisht, ai ka pësuar një lëndim serioz në gju gjatë kohës sa ishte me Kombëtaren e Kosovës. Ai do të jetë jashtë për tërë pjesën tjetër të sezonit dhe kjo është shumë keq për të pasi ai u ambientua shumë mirë në klub,” ka thënë Parkinson./Gazeta inFokus/

Të tjera