Sport

LAJMI I FUNDIT: Florian Marku shpallet kampion bote në IBF

Autori: Gazeta inFokus 19:59 | 25 September 2021

Boksieri shqiptar, Florian Marku, është shpallur kampion bote në IBF në kategorinë e mesme, shkruan Gazeta inFokus.

Marku ka arritur ta mposhtë boksierin nga Ukraina, Maxim Prodan, pas 10 rundeve të zhvilluara.

Meci mes bokserit shqiptar dhe atij ukrainas është zhvilluar në stadiumin ‘Tottenham Hotspur’ në Londër./Gazeta inFokus/

Të tjera