Sport

LAJMI I FUNDIT: Delegatët ndërrojnë mendjen, ky është vendimi për ndeshjen e ndërprerë mes Shqipërisë dhe Polonisë

Autori: Gazeta inFokus 22:49 | 12 October 2021

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Polonisë ka filluar përsëri të luhet, pasi minuta me parë ishte ndërprerë për shkak se tifozët kishte hedhur gjësende në fushë në drejtim te futbollistëve të Polonisë, shkruan Gazeta inFokus.

Delegatët e këtij takimi kanë vendosur që ndeshja të vazhdoj dhe tifozët të mos largohet nga tribunat.

Kur po zhvillohet minuta e 80’, rezultati është 1-0 në favor të Polonisë me golin e realizuar nga Karol Swiderski në minutën e 77’./Gazeta inFokus/

Të tjera