Sport

Lajmi i fundit: Barcelona arrinë marrëveshje me yllin e Manchester Cityt

Autori: Gazeta inFokus 16:21 | 04 March 2021

Skuadra e Barcelonës dhe ajo e Manchester Cityt me në fund kanë arritur marrëveshje për transferimin e yllit, Eric Garcia, shkruan Gazeta inFokus.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari, Fabrizio Romano, me anë të një postimi në llogarinë e tij zyrtare në twitter.

Sipas Romanos, 20 vjeçari pritet të bashkohet me blaugranët në fund të këtij sezoni me parametrat zero.

Garcia deri me tani në këtë sezon ka bërë 9 paraqitje me ‘Qytetarët’, në të gjitha kompeticionet./Gazeta inFokus/

Të tjera