Sport

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshja, Roma paguan kaq milionë euro për Granit Xhakën

Autori: Gazeta inFokus 22:18 | 22 July 2021

Futbollisti me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka, është pothuajse futbollisti më i ri i skuadrës së Romës, shkruan Gazeta inFokus.

Sipas “Calciomercato.it”, Roma dhe Arsenali janë në finalizim të marrëveshjes për reprezentuesin zviceran.

Romakët do të paguajnë plotë 20 milionë euro për shërbimet e mesfushorit te Arsenalit.

Grani Xhaka është pjesë e Arsenalit prej vitit 2016, ku ka regjistruar 220 paraqitje dhe ka realizuar 13 gola./Gazeta inFokus/

Të tjera