Lajme

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për targa

Autori: Gazeta inFokus 12:36 | 30 September 2021

Kosova dhe Serbia kanë arritur një marrëveshje lidhur me çështjen e targave.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur, i dërguar special i Bashkimi Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirslav Lajçak.

Mirëpo ai nuk ka treguar se për cfarë marrëveshje bëhet fjalë, shkruan Gazeta Infokus.

“Ne kemi nje marreveshje! Pas dy ditësh negociatash intensive, një marrëveshje për de-përshkallëzimin dhe një rrugën përpara sapo është arritur. Falënderoj Besnik Bislimin dhe Petar Petkoviçin për gatishmërinë e tyre për të negociuar dhe pajtuar për të mirën e njerëzve”, ka thënë ai./Gazeta Infokus/

 

Të tjera