Lajme

LAJMI I FUNDIT: Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Pejë, ka të lënduar

Autori: Gazeta inFokus 09:58 | 14 July 2022

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur rreth orës 08:20, në magjistralen Prishtinë – Pejë, shkruan Gazeta Infokus.

Këtë për Infokus e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë Baki Kelani.

Ai tha se si shkak i aksidentin një person ka kërkuar ndihmë mjekësore.

“Me datë 14.07.2022 rreth orës 08:20 në rrugën. nacionale Prishtinë-Pejë ka ndodhur një aksident trafiku, ku të përfshira janë  një veturë dhe një kamion. Njësitë relevante policore kanë dal në vendngjarje. Për momentin një person ka kërkuar ndihmë mjekësore”, ka deklaruar Kelani./Gazeta Infokus/

 

Të tjera