Sport

LAJMI I FUNDIT: Agim Ademi e zbulon datën se kur do të rinisë kampionati

Autori: Gazeta inFokus 20:49 | 18 May 2020

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka folur për datës se kur pritet të rinisë elita e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus.

Sipas të parit të shtëpisë së futbollit në Kosovë, Superliga pritet të nisë me 5 ose 6 qershor.

Ademi po ashtu ka zbuluar se UEFA ka shtyrë për një javë afatin e mbyllës së kampionatit pra deri me 29 korrik.

“Jemi ende në takim, por me gjasë Superliga do të fillojë më 5 dhe 6 qershor. UEFA e ka shtyrë edhe për një javë afatin e mbylljes dhe tani kemi kohë deri më 29 korrik për ta përfunduar”, tha Ademi për RTV Dukagjini./Gazeta inFokus/

Të tjera