Lajme

Lajmi i fundit: ​Sërish lëkundje të fuqishme në Tiranë e Durrës

Autori: Gazeta inFokus 22:11 | 30 November 2019

Një tjetër tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.5 ballë i shkallës Rihter u ndje mbrëmjen e sotme.

Siç raporton Ora News, lëkundjet u regjistruan në orën 21:54 dhe u ndjenë në Tiranë, Durrës dhe Dibër.

Shqipëria u goditë të martën në mëngjes nga një tërmet i fuqishëm, ku la të vdekur 51 qytetarë dhe morën lëndime qindra të tjerë.

Të tjera