Lajme

Lajmërohet Bujar Bukoshi, ka disa fjalë për Isa Mustafën!

Autori: Gazeta inFokus 21:32 | 11 May 2017

Pas rrëzimit të Qeverisë “Mustafa”, Lidhja Demokratike e Kosovës duhet urgjentisht të bëjë reforma brenda partisë. Kështu ka deklaruar për “Indeksonline”, ish-kryeministri i në ekzil, Bujar Bukoshi, i cili për një kohë të gjatë ishte pjesë e këtij subjekti.

Sipas tij, LDK-ja e ka shansin e fundit të riformohet dhe konsolidohet për zgjedhjet e ardhshme.

“Duhet të ketë lëvizje dinamike, me njerëz të rinj, figura të reja si dhe taktikë të re. Gjithçka që ka të bëjë me përshtatje dhe zhvillime shoqërore në Kosovë me një parti siç ishte LDK-ja numër një, e tani nuk është”, ka thënë ai.

Më tej, Bukoshi ka folur edhe për punën e deritanishme Is Mustafës në krye të LDK-së. Ai thotë se rezultatet do të duheshin të ishin tjera. “Megjithatë ai ka bërë një bilanc të arsyeshëm por nuk ka bërë revulicion në parti”, ka thënë ai.

Ndërsa për shkuarjen e vendit në zgjedhje të jashtëzakonshme, Bukoshi nuk pret se do të ketë befasia në rezultat.

“Të gjithë jemi dëshmitar të zhvillimeve të fundit politike në Kosovë. Zgjedhjet tani janë brenda një muaji, ta shohim, por nuk besojë se do të ketë diçka spektakulare në këto zgjedhje”, ka thënë në fund ai.

Etiketa:
Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera