Lajme

Lajmërohet Atifete Jahjaga, flet për presidentin

Autori: Gazeta inFokus 15:55 | 02 April 2021

Ish-presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka folur për procesin e zgjedhjes së presidentit dhe për situatën politike në vend.

Ajo ka thënë se klasa politike duhet të mundohet që të mos thellojë krizën politike në vend, shkruan Gazeta inFokus.

“Neve gjithmonë duhet të mundohemi që të mos thellojmë më tutje krizat politike. Neve ja kemi obligim shtetit, gjithë secilit qytetar të Kosovës qe të gjejmë zgjidhje që hyjnë në funksion të mëtutjeshëm të proceseve që kalon Kosova”, është shprehur ajo.

Jahjaga s’është përgjigjur nëse duhet të zgjedhet presidenti apo duhet të shkohet menjëherë në zgjedhje të reja./Gazeteta inFokus/

 

 

Të tjera