Lajme

Lajm i mirë: Shërohen edhe 103 persona nga COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 23:37 | 13 July 2020

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme janë shëruar 103 persona nga koronavirusi.

Kështu numri i të shëruarve në total ka arritur në 2370, ndërsa i të prekurve ka shkuar në 5118.

103 TË SHËRUAR DHE 187 RASTE ME COVID-19!Sot më 13 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Montag, 13. Juli 2020

Ndryshe, IKSHPK iu bënë apel qytetarëve që ta shtojnë kujdesin, duke përdorur maska mbrojtëse.

Të tjera