Sport

Lajm i keq për Vedat Muriqin

Autori: Gazeta inFokus 16:47 | 25 November 2020

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka pësuar një lëndim në ndeshjen e mbrëmshme që Lazio e fitoi 3-1 ndaj Zenitit, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Muriqi u inkuadrua në lojë në 20 minuta e fundit të takimit ndaj skuadrës ruse.

Prizrenasi u lëndua krejt në fund të ndeshjes dhe sipas raportimeve të ‘Il Messaggero’, ai ka pasur tërheqje të muskujve.

26 vjeçari nuk u paraqit fare në stërvitjen që klubi italian kreu gjatë ditës së sotme./Gazeta inFokus/

Të tjera