Lajme

Lajçak takohet me Sarrazin: E njoftova për gjendjen në Dialog

Autori: Gazeta inFokus 21:30 | 29 November 2023

Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, njofton se është takuar me të dërguarin e posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.

Në platformën X ai shkruan se është “gjithmonë e dobishme të takohem me mikun tim dhe të dërguarin special për Ballkanin Perëndimor Manuel Sarrazin”.

“Krahasuam shënimet për zhvillimet e fundit në rajon dhe e përditësova atë për gjendjen në Dialog. Ne do të vazhdojmë të qëndrojmë në kontakt të ngushtë”, shkroi Lajçak.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova vlerësohet për herë të tretë "Banka e Vitit 2023 në Kosovë" nga The Banker

Të tjera