Lajme

Labinot Tahiri i jep 2 mijë euro për të helmuarit në Deçan

Autori: Gazeta inFokus 14:51 | 14 July 2021

Ish-deputeti, njëherësh këngëtari i njohur, Labinot Tahiri, ka dhuruar dymijë euro për të helmuarit në komunën e Deçanit.

Një gjë të tillë e ka bërë Tahiri përmes një statusi në llogarinë e tij në facbook, shkruan Gazeta Infokus.

“Të dashur qytetarë, ndjejë keqardhje për tê helmuarit në Deqan! Ne jemi me ju në këto momente, dhe nesër do të ndajë 2000€ për të prekurit ku së paku të kenë mundesi për të blerē ndonjë medikament!”, ka thënë Tahiri.

Sipas Tahirit këto do të jenë sa për fillim sepse nuk ka më shumë mundësi.

“Këto janë për fillim mundesitë tona sepse as nuk jam ministri e as milioner! E rendesishme thoshte gjyshi krejt nga pak per me qene të gjithë të fortë. Në këto raste unë nuk e ndjej politiken por jeten e njerëzve. Kështu që nuk ka vend as per kritika ndaj Qeverisë e as askujt se keto raste ndodhin dhe kanë mujt me ndodh edhe në Ferizaj e Prishtinë. Nuk është fort mir gjithkun me kritiku se sesht bash qashtu”, ka shkruar ai./Gazeta Infokus/
Aa

Të tjera