Lajme

Labinot Tahiri dhuron 1 mijë euro për policin Haki Gërguri

Autori: Gazeta inFokus 15:51 | 10 January 2020

Ish-deputeti i Kosovës, Labinot Tahiri, ka dhuruar 1 mijë euron për  shërimin policit Haki Gergurit, i cili është aksidentuar dy ditë më parë.

Kjo ndihmë e Tahiri ka ardhur  pas raportimit të Gazetës inFokus, se familja e policit Gërguri, nuk po mund ta përballojnë shumën financiare prej 3 mijë eurosh për shërimin e tij.

Labionit Thairi e ka bërë të ditur  në profilin e tij në facbook se do të ndihmoj kësaj familje skruan Gazeta inFokus.

“Edhe 1000 € për POLICIN tonë!!Ky njeri dhe shumë si ky POLIC i nderuar betohen që ta mrbojnë qytetarin dhe shtetin edhe kur nuk ka Qeveri, ose kur nuk munden me i kry interesat e veta ata të cilêt zgjidhen nga populli!”, ka shkruar ai.

Tahiri ka thënë se për shërimin e policit Gërgur nëse është e nevojshme do të ndihmojnë edhe me 100 mijë euro.

Më poshtë gjeni postimin e Labinot Tahirit./Gazeta inFokus/

Edhe 1000 € për POLICIN tonë!!

Ky njeri dhe shumë si ky POLIC i nderuar betohen që ta mrbojnë qytetarin dhe shtetin edhe kur nuk ka Qeveri, ose kur nuk munden me i kry interesat e veta ata të cilêt zgjidhen nga populli!

Moti kohë populli ynë i formon qeveritë në format e veta!!!
Shembull; si sot që ky njeri kerkon ndihmë dhe kush me shumë se populli dhuron? Askush pra! Neve nuk na mbetet gjë që të shikojmë se kur bêhen qeveritë por çka është e rendesishme, është që t’ia tubojmë paratë për ta shpëtuar se bashku ne me ndihmen e Zotit.

Nesër ia dhuroj 1000 € për shërimin e tjj, e nëse është nevoja edhe 100 MIJË € ia tubojmë.

Me dashuri dhe respekt e pêrkushtim për vendin e njerezit tanë,

Labinot Tahiri Ferizaj Kosovë e Shqipërisë.

 

 

Të tjera