Lajme

Labi kthehet nga Evropa për t’i mbledhur paratë për shërimin e Valentinës

Autori: Gazeta inFokus 11:16 | 17 November 2020

Këngëtari dhe humanisti Labinot Tahiri ka njoftuar se do të kthehet nga Evropa për të ndihmuar Valentinën 24 vjeçare e cila është e diagnostikuar me Leukemi Akute.

Përmes një postimi në Facebook, Labi ka shkruar se edhe pse ka pasur të qëndrojë dy javë në Evropë do vijë në Kosovë të ndihmojë 24 vjeçaren.

Në vazhdim gjejeni postimin e plotë të Labit:

MIRËMENGJESI ZEMRAT E SHQIPËS!
Edhe pse pa gjumë,tani me emrin e Zotit po nisem i buzëqeshur pêr Kosovë edhe pse doja të qëndroja 2 javê në Evropë!
Qëllimi pse po kthehem është që t’ia tubojmë paratë Valentines 24 vjeqare, e cila vuan nga Leukemia!
Mos harroni, ne jemi askushi pa njeri tjetrin!
Zoti dhuron mirësi e forcë vetem kur jemi njëzêri për çfardo qoftë!
I falenderoj të gjitha familjet shqiptare në DIASPORË, ku me qindra nga ato më kanë ftuar nëpër shtëpitë e tyre për të më nderuar me darkë apo drekë!!
Paratë për Valentinën do të tubohen!
Zoti ju bekoftë!

Të tjera