Sport

Kylian Mbappe shpallet futbollisti i javës në Ligën e Kampionëve

Autori: Gazeta inFokus 17:49 | 19 February 2021

Paris Saint German mposhti Barcelonën me rezultat të thellë, 4-1, në duelin që u zhvillua të martën në ‘Camp Nou’ në kuadër të fazës së 1/8-tës së finalës në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Protagonisti kryersor i asaj mbrëmje ishte sulmuesi, Kylian Mbappe, i cili arriti të realizonte hat-trick.

Falë kësaj paraqitje të jashtëzakonshme, 21 vjeçari është shpallur lojtari i javës në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja ktheyese mes Barcelonës dhe Parisit zhvillohet me 10 janar./Gazeta inFokus/

Të tjera