Sport

Ky televizion e transmeton drejtpërdrejt meçin ndërmjet Florian Markut dhe Jorick Luisettos

Autori: Gazeta inFokus 20:46 | 20 November 2021

Boksieri shqiptar, Florian Marku, rikthehet sonte në ring, shkruan Gazeta inFokus.

Ai do të përballet me Jorick Luisttos, në meçin që pritet të filloj rreth orës 21:30 – 22:00.

Meçi mes Markut dhe Luisttos do të transmetohet drejtpërdrejt në platformën Tring, saktësisht në kanalin Tring Sport 2.

Marku ka nëntë fitore e një barazim deri më tani, ndërsa rivali i tij, Luisetto ka 13 meçe, prej të cilave ka fituar 11, 2 me nokaut dhe ka humbur 2./Gazeta inFokus/

Të tjera