Lajme

Ky person vaksinohet pas Albin Kurtit kundër COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 16:57 | 29 March 2021

Kryemnistri i Kosovës Albin Kurti ka marrë vaksinën kundër koronavirusit.

Kurti është qytetari i parë në Kosovë që është vaksinuar kundër COVID-19.

Pas Kurtit, e dyta u vaksinua doktoresha e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Isme Humolli.

Ndryshe Kurti dhe të tjerët janë duke u vaskiuar me vaskinën AstraZeneca që kanë arritur në Kosovë mbrëmjen e së dielës./Gazeta Infokus/

Të tjera