Rozë

Ky maturant i pashëm është i biri i aktorit të ndjerë Blerim Pecit

Autori: Gazeta inFokus 19:48 | 30 June 2022

E, kush nuk e njihte aktorin Blerim Peci, mitrovicasin e talentuar që krijonte skeçe përmbajtësore të mrekullueshme.

Ishte aktor i madh, por njeri shumë modest, që punës nuk i ndahej asnjëherë, për çka edhe gëzonte shumë sukses.

Blerim Peci iku nga kjo botë në moshë mjaftë të re, duke lënë pas familjen, gruan me dy fëmijë, miqësinë dhe shumë adhurues, shkruan “Kosovarja”.

Bledi, i biri i aktorit të ndjerë, tashmë është maturant, ai, është përcjell në mbrëmjen e maturës nga nëna dhe motra e tij.

Të tjera