Sport

Ky klub po interesohet për shërbimet e Christian Eriksenit

Autori: Gazeta inFokus 19:04 | 05 January 2022

Christian Eriksen aktualisht është pa ekip, pas rastit të rend që pati në ndeshjen me kombëtaren e Danimarkës në Kampionatin Evropian ‘EURO 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Eriksen tashmë është shëruar dhe ka filluar përgatitjet individuale për ta mbajtur formën derisa ta gjej një skuadër të re.

Por, sipas “Daily Telegraph”, Christian Eriksen tashmë ka rënë në radarët e klubit francez të Monacos.

Gjatë ditëve në vazhdim pritet të fillojnë negociatat mes klubit francez dhe mesfushorit danez./Gazeta inFokus/

 

Të tjera