Sport

Ky futbollist ndikoi që ndeshja Tottenham 0–1 Everton ta thyej rekordin e shikueshmërisë në shtetin e Kolumbisë

Autori: Gazeta inFokus 23:25 | 15 September 2020

Tottenhami dhe Evertoni u takuan në duelin e parë të sezonit të ri në Premeirligë, shkruan Gazeta inFokus.

Fitore realizoi Evertoni, që mposhti londinezët si mysafir me rezultat minimal 1-0.

E kjo ndeshje ka thyer rekordin e shikueshmërisë në shtetin e Kolumbisë, pasi mesfushori James Rodriguez debutoi me fanellën e Evertonit.

Futbollisti kolumbian ka një popullaritet të madh në shtetin e tij dhe kjo ka qenë arsyeja që 2.3 milionë kolumbian ta shohin takimin mes Tottenhamit dhe Evertonit./Gazeta inFokus/

Të tjera