Sport

Ky futbollist ka shënuar më së shumti gola nga gjuajtjet e lira, Messi e Ronaldo as në top 10

Autori: Gazeta inFokus 16:39 | 03 December 2019

Lionel Messi në dy vitet e fundit ka shënuar një numër të konsiderueshëm të golave nga gjuajtjet e lira.

Sidoqoftë, ai është larg futbollistit që ka realizuar më së shumti gola nga goditjet e dënimit, shkruan Gazeta inFokus.

Ish-lojtari i Lyonit, Juninho është futbollisti që ka shënuar 77 gola nga gjuajtjet e lira sipas një liste të publikuar nga Give Me Sport.

Former Lyon star Juninho Pernambucano scored an incredible 77 free-kicks during his career

Messi aktualisht gjendet edhe prapa rivalit të tij kryesor Ronaldos, i cili ka realizuar 54 gola.

Lionel Messi has scored some amazing free-kicks too, but he only has 47 in his career so far

Argjentinasi deri me tani ka shënuar plotë 52 gola nga goditjet e dënimit.

Më poshtë keni listën e top 10 golashënuesve më të mirë nga gjuajtje e lira, ku Messi e Ronaldo nuk bëjnë pjesë as në top 10.

Kujtojmë se prej këtyre futbollistëve vetëm Messi dhe Ronaldo luajnë akoma dhe mund ta thyejnë këtë rekord./Gazeta inFokus/

 

Të tjera