Lajme

Ky është vendimi zyrtar i Gjykatës së Colmarit për Haradinajn! (Dokument)

Autori: Gazeta inFokus 09:27 | 27 April 2017

Gjykata e Colmarit pas vendimit për lirimin e kryetarit të AAK-së dhe ish-kryeministrit Ramush Haradinaj ka lëshuar një njoftim zyrtar për këtë.

Në njoftimin e gjykatës thuhet se prokurorët kanë pesë ditë afat për të paraqitur ankesë për këtë vendim.

Ky është njoftimi:

-Advertisement-

Njoftim për shtyp nga Prokurori i Përgjithshëm në Gjykatën e Apelit të Colmar

Haradinaj u shfaq sot në orën 9:00 i ndihmuar nga avokati i tij në dhomën e udhëzimit.

Ajo ka bërë një opinion të pafavorshëm në lidhje me kërkesën për ekstradim të kërkuar nga autoritetet serbe dhe ngriti shqyrtimin gjyqësor të M. Haradinaj. Prokurorët në përgjithësi knëa një periudhë prej 5 ditësh për të paraqitur një ankesë

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Studio MASTER në UNI, Merr Diplomë dhe lejeqëndrim t’përhershëm në GJERMANI

Të tjera