Lifestyle

Ky është ushqimi që duhet të hani pasi kryeni marrëdhënie intime

Autori: Gazeta inFokus 10:53 | 13 October 2020

Pica mund të mos jetë një nga ushqimet e provuara shkencërisht për të rritur dëshirën tuaj seksuale, por është një nga më të preferuarat mes atyre që kanë kryer tashme marrëdhënie intime, sipas një sondazhi të fundit të “Yelp”.

Kur faqja në internet pyeti 2,000 njerëz që ishin në lidhje me aktivitetet e tyre të preferuara pas seksit, shumica preferuan të hanin pica. Tako-t ishte ushqimi i dytë i preferuar, transmeton lajmi.net.

Qoftë në një lidhje të gjatë ose thjesht për një natë të gjithë pëlqejnë pica, akullore, makarona dhe tacos.

Në këtë sondazh doli dhe një gjë qesharake e cila është se vetëm 1 në 3 pjesëmarrës do të ndanin ushqimin e tyre pas seksit me partnerin e tyre. Të tjerët do e konsumonin të gjithin për vete.

Të tjera