Lajme

Ky është shqiptari që humbi jetën mbrëmë në Itali

Autori: Gazeta inFokus 09:38 | 08 October 2017

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Fondi, Itali, ku ka humbur jetën një shqiptar.

Mediat italiane kanë zbardhur edhe ai është Gentian Caka, i cili udhëtonte me një motor ‘Scooter’, kur për arsye ende të paqarta është marrë para nga një kamion. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 19:00.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar menjëherë forcat e policisë dhe ndihma  e shpejtë por me gjithë përpjekjet për ta mbajtur në jetë 34-vjeçari shqiptar nuk ka mundur të mbijetojë.

-Advertisement-

Policia italiane ka nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të aksidentit.

Kujdes pamje te renda …

13 orë më parë

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova synon të rrisë ndërgjegjësimin lidhur me çrregullimet e spektrit të autizmit në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin

Të tjera