Sport

Ky është reagimi i Vojvodës pas golit të tij të parë për Torinon

Autori: Gazeta inFokus 13:08 | 04 May 2021

Mbrojtësi i kombëtares së Kosovës, Mërgim Vojvoda, të hënën mbrëma shënoi golin e tij të parë për Torinon, shkruan Gazeta inFokus.

Vojvoda, me këtë gol arriti t’i siguroj skuadrës së tij një fitore mjaft të rëndësishme si dhe dërgoi në Serie B ekipin e Parmës.

Ky gol padyshim që e gëzoi 26 vjeçarin, i cili para disa minutave bëri një postimin në llogarinë e tij zyrtare në facebook.

“Çfarë kënaqësie të shënoi golin tim të parë për Torinon, le të vazhdojmë kështu”, ka shkruar Mërgimi.

Me poshtë gjeni postimin e mbrojtësit dardan./Gazeta inFokus/

Che piacere segnare il mio primo gol per 🐂♥️ continuiamo così #forzatoro Alhamdoulilah

Posted by Mergim Vojvoda on Tuesday, May 4, 2021

Të tjera