Lajme

Ky është parashikimi i motit për sot

Autori: Gazeta inFokus 07:17 | 18 November 2021

Situatë pothuaj e ngjashme meteorologjike do të vazhdoj të mbajë edhe gjatë ditëve vijuese.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës në mëngjes nëpër ultësira parashihet mjegull e radiacionit, ndërsa gjatë ditës parashihte mot kryesisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 dhe 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10 dhe 12 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.

Etiketa:

Të tjera