Lajme

Ky është numri i të infektuarve më Covid në QKUK, tre pacientë në intensivë

Autori: Islam Morina 11:32 | 30 July 2022

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka njoftuar se në QKUK janë duke u trajtuar 87 pacientë të infektuar me virusin Covid, shkruan Gazeta Infokus.

Nga ta tre pacientë janë në gjendje më të rënduar ku dy janë duke u trajtuar në Klinikën e Mjekimit Intensiv Qendror, ndërsa i treti në Intensiven e Infektives.

“Në kuadër të klinikave të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme po trajtohen 87 pacientë me Covid-19.
Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:
Klinika Infektive, 32 pacientë + 1 në Intensive
Mjekimi Intensiv Qendror, 2 pacientë
Klinika e Pediatrisë, 5 pacientë
Klinika e Gjinekologjisë, 4 pacientë
Klinika e Neonatologjisë, 2 foshnje
Spitali i Gjakovës, 10 pacientë
Spitali i Pejës, 13 pacientë
Spitali i Gjilanit, 15 pacientë
Spitali i Mitrovicës, 3 pacientë”, kanë njoftuar nga SHSKUK-ja./Gazeta Infokus/

Të tjera