Fokus

Ky është mesazhi i i fundit emocionues i infermieres që ndërroi jetë nga kanceri i gjirit

Autori: Gazeta inFokus 10:07 | 14 November 2023

Fitore Zenelaj, infermierja nga Prizreni humbi luftën kundër kancerit të gjirit. Ajo ndërroi jetë të hënë në moshë të re, pak pasi kishte nisur trajtimin në Francë.

Zenelaj kishte kohë që kishte njoftuar në rrjetet e saj sociale se pas kontrollit të fundit asaj i ishin shfaqur edhe metastaza ne 6 vende të trupit por që nuk e kishte në plan të dorëzohej.

Ky ishte mesazhi i saj i fundit në emisionin “Zgjohu” me Era Berisha që është prodhim i Gazetës Infokus.

-Advertisement-

Derisa në postimin e saj të fundit në facebook, gjatë vizitës në Turqi ajo kishte shkruar: “I dashur kancer, e jotja është të më shpallësh luftë, e imja të fitoj”, shkruan Gazeta Infokus.

Zenelaj kishte thënë se jeta nuk ishte e lehtë për asnjë, por që duhet të kemi këmbëngulje dhe besim në vete.

Ky është postimi i saj i fundit në llogarinë në facebook pa ndërhyrje:Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

BLACK FRIDAY ME ZBRITJE DERI 70%

Të tjera