Lajme

Ky është koalicioni i radhës nga PDK

Autori: Gazeta inFokus 16:25 | 16 May 2017

Koalicioni i radhës, PDK-Partia Konservatore Partia Demokratike e Kosovës ka zyrtarizuar koalicionin e pestë për sot, me partinë konservatore të Kosovës.

Kështu ka njoftuar lideri i PDK-së Kadri Veseli në një konferencë për media, raporton GazetaBlic.

Në këtë të rast, dy liderët e partive kanë nënshkruar marrëveshje para mediave dhe janë zotuar se do te punojnë të vazhdojnë ashtu siç kanë punuar edhe më herët.

Ata po ashtu, jane zotuar se do të japin kontributin e tyre për t’i gituar këto zgjedhje.

Përfshirja në aktivitetet ekstrakurrikulare

Të tjera