Lajme

Ky është kleriku serb që u gjet i vdekur në Kishën Ortodokse në Vushtrri

Autori: Gazeta inFokus 10:02 | 27 January 2023

Një vdekje e dyshimtë ka ndodhur në Kishën Ortodokse në Vushtrri, ku kleriku fetar u gjet pa shenja jete.

Vdekjen e të ndjerit e ka konstatuar mjeku që doli në vendin e ngjarjes bashkë me ekipin mjekësor të Emergjencës.

Sinjali mëson se viktima është Simo Çimburoviq, 47-vjeçar.

Policia e Kosovës e ka konfirmuar se një 48-vjeçar me inicialet S.Ç, është gjetur mbrëmë i vdekur brenda hapësirave të objektit fetar ortodoks në Vushtrri. Për rastin, Policia është njoftuar nga familjarët e viktimës.

Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

Sipas Zahitit, në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë.

“Hetim i vdekjes- Mbrëmë, rreth orës 22:58, nga ana e familjarve të viktimes është raportuar se brenda objektit banuese që ndodhet brenda hapsirave të objektit fetar ortodoks në Vushtrri, është gjetur pa shenja jete viktima S. Ç., mashkull i moshes 48 vjeçar. Në cilësi të provave materiale në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një armë e llojit pistoletë. Hetuesit policor me autorizim të prokurorit kan nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të rastit. Me urdhër prokurorit trupi i pa jetë dërgohet në IML për obduksion”, ka thënë Zahiti.

Rritje e frikshme e kërkesave për kompensim të dëmeve të lehta

Të tjera