Sport

Ky është ekipi i radhës që do të jetë në Premierligë nga sezoni i ardhshëm

Autori: Gazeta inFokus 19:14 | 24 April 2021

Watfordi është skuadra e radhës që nga sezoni i ardhshëm do të jetë pjesë e Superligës, shkruan Gazeta inFokus.

Watfordi dhe Norwich City janë dy klubet që u larguan nga Premierliga nga viti e kaluar, kurse nga edicioni i radhës do të rikthehen sërish.

Në vitin 2009, West Brom dhe Newcastle United kanë qenë ekipet të cilat janë rikthyer në Premierligë vetëm një vit pasi kishin rënë në Championship./Gazeta inFokus/

Të tjera