Lajme

Ky është deputeti që i dha Arben Gashit porosinë “bomi petë” në Kuvend

Autori: Gazeta inFokus 12:47 | 26 April 2021

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Kujtim Shala i dha një porosi shefit të tij grupit parlamentar që të shkëlqej gjatë fjalimit në foltoren e Kuvendit.

“Bomi petë”, ishte porosia e Shalës derisa dëgjohet duke i thënë Gashit.

“Bomi petë” – Arben Gashit të LDK-së i kërkohet të shkëlqejë në fjalimin në Kuvend

Deputeti Arben Gashi ka kritikuar pushtetin e VV-së për arrogancë dhe ka thënë se kur flasin për opozitën, duhet t’i drejtohen secilës parti me emër.

 

 

Të tjera