Lifestyle

Ky artist i njohur nuk pushon së befasuari me grafitet e tij në 3D

Autori: Gazeta inFokus 15:23 | 21 August 2019

Artisti portugez i grafiteve Odeith me anë të imagjinatës së tij, iu jep jetë vendeve të braktisura apo të shkatërruara. Ai përdor bojë llak për të krijuar iluzione optike jashtëzakonisht të hollësishme 3D që pa dyshim do t’iu bëjnë për vete.

Me mbi 450k ndjekës në Instagram, Odeith është një artist mjaft i njohur – dhe ai kurrë nuk pushon së befasuari. Kohët e fundit ai befasoi njerëzit me aftësinë e tij të jashtëzakonshme edhe një herë, duke u shndërruar një bllok betoni në në një autobus të rrëzuar.

Të tjera