Lajme

Kuvendi nis me një minutë heshtje për Ukshin Hotin

Autori: Gazeta inFokus 10:57 | 16 May 2024

Kuvendi i Kosovës ka nisur me një minutë heshtje për intelektualin, Ukshin Hoti, në 25-vjetorin e zhdukjes së tij.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, tha se përgjegjëse për zhdukjen e tij, është shteti i Serbisë.

Ai i ka bërë thirrje drejtësisë ndërkombëtare dhe vendore të merret me rastin e tij, dhe të shumë patriotëve gjatë luftës dhe me të gjitha krimet që shteti serb i ka kryer në Kosovë.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Kryetari Përparim Rama pjesë e ‘Mayor’s Talk’

Të tjera