Lajme

Kuvendi i Maqedonisë i rrethuar nga forcat policore (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 13:54 | 28 April 2017

Qindra pjesëtarë të Policisë së Maqedonisë kanë rrethuar Kuvendin maqedonas.

Deri në orën 13 e 30 minuta situata paraqitet e qetë dhe nuk vërehet ndonjë grup i protestuesve.

Ekipi i Indeksonline ndodhet në Maqedoni dhe është duke përcjell të gjitha zhvillimet që po ndodhin në këtë vend pas shpërthimit të dhunës në Kuvend të cilës i parapriu zgjedhja e Talat Xhaverit në krye të Kuvendit.

-Advertisement-

Mbrëmë persona të maskuar kishin uzurpuar Kuvendin madje të njëjtit kanë sulmuar fizikisht Zoran Zaev dhe deputetin shqiptar Zijadin Sela.

Protestuesit ndonëse janë tërhequr me forcë nga godina e Kuvendit të njëjtit kanë paralajmëruar që sërish do të protestojnë kundër zgjedhjes se kryetarit të Kuvendit dhe mundësisë së bërjes kryeministër të Zoran Zaev.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Shkolla Finlandeze lanson programin IMPACT: Tani edhe në gjuhën shqipe, me çmim të përballueshëm

Të tjera