Lajme

Kuvendi i emëron anëtarët e Bordit të AKK-së

Autori: Gazeta inFokus 16:45 | 14 June 2022

Kuvendi i Kosovës ka emëruar bordin e Autoritetit të Konkurrencës së Konkurrencës AKK-së.

Ky bord do të përbëhet nga Neime Binaku-Isufi, kryetare, Kaltrina Sela, nënkryetare, Violeta Blakaj Spaçi, Besim Stublla, Nafie Nosdautaj – anëtarë.

63 deputetë votuan pro këtij bordi, ndërkaq ishte edhe një asbtenim.

Opozita nuk ka votuar pasi ka pasur vërejte për emrat në këtë bord.

Që nga 9 qershori 2021, AKK-ja ishte pa konkurrencë.

Tash ky institucion do ta ketë bordin dhe ligjërisht i lejohet të ndëshkojë kompanitë që kurdisin çmime.

Të tjera