Lajme

Kushtet e këqia ku qëndron njësiti special policor i Maqedonisë (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 10:44 | 02 May 2017

Portali Sindikalec denoncon kushtet e këqia ku qëndrojnë njësitë speciale për mbështetje të MPB-së. Sipas portalit, policot duhet të qëndrojnë në kazermën ”Gjorçe Petrov”.

Fotografitë tregojnë kushtet e këqia ku flejnë policoët, hapësirat, banjot, etj. Paraprakisht sindikati zbuloi se ka parregullsi në çështjen e pagesave për specialët, sidomos për policët që nga qytetet tjera shërbejnë në detyra në Shkup.

Etiketa:
UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Të tjera