Sport

Kush janë futbollistët më të ndjekur në ‘Instagram’!?

Autori: Gazeta inFokus 18:24 | 12 June 2022

Instagrami është një ndër rrjetet sociale më të ndjekura dhe më të pëlqyera nga përdoruesit e telefonave smart ditëve të sodit.

Ky rrjet social është i pëlqyer nga të gjithë, pasi njerëzit e famshëm zakonisht vendosin t’i postojnë fotografitë së pari aty.

Futbollisti më i ndjekur në “Instagram” është Cristiano Ronaldo, me 453 milionë ndjekës, i ndjekur nga Messi, i cili ka 336 milionë ndjekës.

KJO ËSHTË LISTA E PLOTË:

10. Mohamed Salah (51.2 milionë ndjekës)

9. Sergio Ramos (51.6 milionë ndjekës)

8. Paul Pogba (52.4 milionë ndjekës)

7. Zlatan Ibrahimovic (54.1 milion ndjekës)

6. Karim Benzema (54.6 milionë ndjekës)

5. Marcelo (56.2 milionë ndjekës)

4. Kylian Mbappe (71.7 milionë ndjekës)

3. Neymar (175 milionë ndjekës)

2. Lionel Messi (336 milionë ndjekës)

1. Cristiano Ronaldo (453 milionë ndjekës)

Të tjera