Fokus

Kush ia lejoi, Milan Radoiqiçit ndërtimin e vilës super luksoze në tokën e shtetit të Kosovës?

Autori: Gazeta inFokus 17:24 | 02 October 2023

Një vilë super luksoze e ndërtuar në tokën e shtetit të Kosovës, buzë liqenit të Ujmanit nga, Milan Radoiqiç e që sipas pamjeve satelitore sipas gjeoportalit shtetëror, tregonin se kjo vilë është ndërtuar në vitin 2018.

Mirëpo si ka mundësi që në një tokë që është në pronësi të Agjencisë Pyjore të Kosovës, të ndërtohet kaq lehtësisht një vilë super luksoze dhe të mos “vërehet”, asnjëherë nga shteti?

Si ka ndodhur kjo e çfarë thonë nga Agjencia e Pyjeve të Kosovës, ndiqni storien e gazetares të Gazetës Infokus, Hateme Smajli:

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

BKT Kosova, Sponsor krenar i Komitetit Olimpik të Kosovës, uron përzgjedhjen e Republikës së Kosovës si nikoqire e Lojërave Olimpike…

Të tjera