Lajme

Kusari Lila: Të arrihet marrëveshja e më pas të diskutohet për President

Autori: Gazeta inFokus 21:24 | 04 December 2019

Deputetja nga e kuvendit nga Alternativa Mimoza Kusari Lila ka folur rreth raporteve mes VV dhe LDK, lidhur me diskutimet e tyre.

Ajo ka thënë se është shumë herët të diskutohet për President, shkruan gazeta inFokus.

Kusari Lila është shprehur se njëher duhet të arrihet marrëveshja dhe pastaj të diskutohet për këtë pozitë.

Ndër të tjera ajo thekson se është një ngërç dhe se Mustafa nuk pranoi që këtë të mërkurë të takohet me VV-në.

“Mundësitë dhe realiteti janë tjetër, sa i përket zgjedhjeve dihet kush është partia e parë, e deri më tash s’ka pas parti të dytë që e ka përzgjedhë Kryeparlamentarin. Askush nuk e thotë të mos diskutohet për President, por të ketë njëfarë rrallë.

Të arrihet marrëveshja e më pas të diskutohet për President, jo më herët. Është absurde me thënë 100% jemi dakordu për program, por jo për pozicione. Për një post nuk po merren vesh.Është njëfarë ngërçi, pra është paraparë që sot të ketë takim por Mustafa tha se nuk ka takim. ”, tha ajo në TV Dukagjini./Gazeta inFokus/.

Të tjera