Lajme

Kurti zhvillon bisedë telefonike me Sarrazinin, theksohet rëndësia e zbatimit të marrëveshjeve

Autori: Gazeta inFokus 12:29 | 25 May 2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të mërkurën mbrëma, ka zhvilluar një telefonatë me emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.

Gjatë kësaj telefonate, është theksuar rëndësia e zbatimit të plotë, të shpejtë dhe të pakushtëzuar të marrëveshjes së Brukselit dhe Ohrit.

“Pata një telefonatë shumë të mirë mbrëmë me emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, për zbatimin e marrëveshjes së lëvizshmërisë të nënshkruar në kuadër të Procesit të Berlinit, dhe të Marrëveshjes Bazë & Aneksit në dialogun e Brukselit”.

Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera