Lajme

Kurti: Vettingu është i domosdoshëm

Autori: Gazeta inFokus 14:00 | 18 June 2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, kanë mbajtur sot një konferencë për media, shkruan Gazeta Infokous.

Në këtë konferencë është folur në lidhje me seancën e mbajtur nga Komisioni i Venecias, ku janë votuar dy opinione ligjore të rëndësishme për Kosovën.

I pari i ekzekutivit në këtë konferencë tha se Vettingu është i domosdoshëm në Kosovë, siç është edhe konfiskimi i pasurisë së pajustifikueshme.

“Vettingu është i domosdoshëm, po ashtu edhe konfiskimi i pasurisë së paligjshme. Sot fillojmë me jetësimin e reformave, pasi reforma më nuk mund të pres e qytetari nuk mund të durojë më”, ka thënë i Kurti në konferencë./Gazeta Infokus

Të tjera